Stolarka okienna w ostatnich dwóch dekadach przeszła prawdziwą metamorfozę. Do niedawna dostępna jedynie w bieli i gładkim wykończeniu, nie miała praktycznie żadnego wpływu na estetykę fasady budynku, ani tym bardziej na aspekt aranżacyjny wnętrz. Dziś, za sprawą nowoczesnych technologii, wymuszonych potrzebami konsumentów, mieni się kolorami, zwraca uwagę ciekawą strukturą powierzchni oraz zaskakującymi deseniami.

Budowa domu to niekończący się proces decyzyjny, a ogromny asortyment materiałów zarówno do wznoszenia przegród zewnętrznych, jak i aranżacji pomieszczeń, tylko z pozoru ułatwia nam dokonywanie wyborów. Dlatego często, zmęczeni ciągłą analizą dostępnych na rynku rozwiązań, z rozrzewnieniem wspominamy czasy, w których „brało się, co było”, nie zaprzątając sobie nawet głowy końcowym efektem wizualnym. Dziś, do długiej listy pytań musimy dopisać także to o materiał oraz barwę stolarki okiennej.

Do wyboru, do koloru

Od kilku lat niezaprzeczalnie triumfy święcą profile aluminiowe, które dają niemal nieograniczone możliwości zarówno w kwestii kolorystyki, jak i wykończenia powierzchni. I choć wciąż najczęściej wybieramy gładkie metaliczne szarości, dopasowując je do modnych minimalistycznych brył z elewacją w stylu total look, to coraz chętniej decydujemy się na odważne tonacje, np. morski błękit czy soczystą czerwień, które kontrastować będą z pozostałymi elementami fasady. Dzięki takim zabiegom, uzyskamy nietuzinkowy charakter budynku, który z pewnością przykuwać będzie uwagę już z daleka.

Postaw na wzór!

Oferta okuć okiennych z aluminium to jednak coś więcej niż dowolność kolorystyczna – to także szeroki wybór deseni oraz struktury wykończenia powierzchni, która może stanowić prawdziwą ozdobę fasady. Wśród najmodniejszych rozwiązań znajdziemy paletę kolorów strukturalnych IGP i TIGER, ale także desenie wzorowane na fakturze drewna. Nowoczesna technika sprawia, że powierzchnia profilu do złudzenia przypomina ten naturalny materiał, łącznie z usłojeniem czy strukturą, a zachowanie jej walorów estetycznych nie wymaga czasochłonnej i kłopotliwej konserwacji, koniecznej w przypadku drewnianych okien. Takie rozwiązanie, w połączeniu z naturalnymi barwami, świetnie prezentować się będzie w domach w stylu klasycznym czy kolonialnym.

Dobrze dobrana para, czyli dwukolorowa stolarka okienna

Projektując wymarzony dom, niemal całą swoją uwagę skupiamy na aranżacji wnętrz – elewację budynku traktując jako naturalny wynik podjętych wcześniej decyzji. A co, gdy „chcemy zaszaleć” z kolorami wewnątrz pomieszczeń, a fasadę utrzymać w stonowanych, nie rzucających się w oczy barwach? Rozwiązaniem jest wówczas dwukolorowa stolarka dostępna w naszej ofercie. Daje ona możliwość dowolnego łączenia, nawet najbardziej kontrastowych tonacji – awangardowe wnętrze, w którym czerwone ramy okienne grać będą pierwszoplanową rolą, z powodzeniem połączymy z tradycyjnie zaprojektowaną elewacją, utrzymaną w neutralnych odcieniach.

Trwałość dla wymagających

Wybór stolarki okiennej dyktowany jest często wytrzymałością zarówno samego materiału, jak i kolorystyki. Tutaj, stosowana jedynie przez nas, innowacyjna technologia acrylcolor, nie ma sobie równych. Już na etapie produkcji, gruba powłoka ze szkła akrylowego zostaje trwale połączona z białym podkładem PCV, tworząc profil, który po stronie zewnętrznej ma elegancką, gładką, satynową powierzchnię odporną na działanie czynników atmosferycznych. Łatwo usuwa się z niego wszelkie zanieczyszczania czy przypadkowe zarysowania, a dzięki odbijaniu promieni słonecznych, kolor okuć pozostaje niezmienny nawet po wielu latach użytkowania. To rozwiązanie dla wyjątkowo wymagających inwestorów.

Okna stały się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym naszych domów i mieszkań. Unikalna barwa oraz niespotykana struktura powierzchni ram, nawet najprostszej bryle budynku potrafią nadać styl i charakter. Nie bójmy się więc korzystać z innowacyjnych technologii, by stworzyć dom naszych marzeń.

Author: Mariusz

Get Connected