Łazienka to jedno z najbardziej newralgicznych pomieszczeń w całym domu. Duża wilgotność powietrza, wahania temperatur, konieczność zadbania o odpowiednią cyrkulację, a do tego wzgląd na estetykę i zachowanie pełnej prywatności – ten zespół cech sprawia, że wybór okna łazienkowego wymaga od inwestora chwili zastanowienia. Na szczęście, dobrze dobrana i profesjonalnie zamontowana stolarka przyniesie nam zauważalne korzyści – nie tylko pięknie doświetli wnętrze, zadba o komfort termiczny i odpowiednią wymianę powietrza, ale też ochroni przed ciekawskimi spojrzeniami. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu tak ważnego elementu budowlanego?

Po pierwsze: odpowiedni materiał

To, z czego będzie wykonane okno łazienkowe, ma ogromny wpływ zarówno na jego funkcjonalność, jak i nienaganną prezencję – nawet w obliczu ekstremalnych warunków klimatu salonu kąpielowego czy wielu lat eksploatacji. Tu doskonale sprawdzi się wytrzymałe i niezawodne PCV lub aluminium – materiały, które nie tylko nie wchłaniają wilgoci (co w przypadku ram drewnianych może prowadzić do wypaczeń i uszkodzenia profili), ale nie wymagają również specjalistycznej konserwacji czy zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym doskonale radzą sobie z negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, chemicznych i biologicznych. Delikatne detergenty, regularne sprzątanie, sezonowe rzucenie okiem na stan techniczny i o kłopotach z oknem w łazience można zapomnieć na lata!

Po drugie: cyrkulacja powietrza

Zapewnienie odpowiedniej wentylacji, szczególnie w łazience, to sprawa kluczowa. Po gorącej kąpieli czy ciepłym prysznicu na oknach można zaobserwować zjawisko skraplania się pary wodnej, a stąd już prosta droga do zawilgocenia poszczególnych materiałów konstrukcyjnych, a w efekcie – rozwoju grzybów i pleśni. Otwarcie okna na oścież nie jest w tym przypadku najlepszym pomysłem – zwłaszcza w obliczu jesiennej czy zimowej aury. Wszak nikt nie chce walczyć z uporczywym przeziębieniem albo zapaleniem płuc! Dlatego, nowoczesna stolarka powinna być wyposażona w rozwiązania, które pozwolą na swobodne wietrzenie, nawet w najtrudniejszym okresie roku. Tu z pomocą przychodzi innowacyjne okucie Comfort gwarantujące efektywną wymianę powietrza bez zbędnych strat ciepła. Rozwiązanie umożliwia odsunięcie skrzydła od ramy o 6 mm na całym obwodzie, zapewniając sprawną wentylację – niezależnie od warunków pogodowych i bez konieczności pełnego otwierania okna.

Po trzecie: komfort termiczny

Ciepło w łazience to sprawa kluczowa – nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale i zdrowie domowników. Planując zakup okien do tak wymagającego pomieszczenia należy więc zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła okna, wyrażony symbolem Uw. Im niższa wartość tego parametru, tym więcej stopni Celsjusza pozostanie w pomieszczeniu, a rachunki za ogrzewanie zauważalnie spadną.

Po czwarte: design w służbie prywatności

Doskonałe doświetlenie i nienaganny design czy pełna prywatność? Stawiając na nowoczesną stolarkę okienną, nie trzeba wybierać. W ofercie OknoPlus znajdziemy szeroki wachlarz wzorów i kolorów ram okiennych. Listę otwierają klasyczne biele, szarości, antracyt i czerń. Możemy pójść jeszcze dalej, stawiając na ramy w wyrazistych barwach, m.in. w czerwieni lub decydując się na modne okleiny drewnopodobne. Pełną prywatność zapewnią zaś różnorodne warianty designu szyb – te o satynowym wykończeniu, refleksyjne, barwione w masie lub poddane procesowi piaskowania z pozostawieniem elementów przezroczystych. Wyróżnikiem tych ostatnich są dekoracyjne wzory – od bardzo subtelnych do wyrazistych aplikacji. Dzięki temu, do pomieszczenia wpada wiele naturalnego światła, a my zachowujemy pełen komfort i intymność – tak istotne w codziennym użytkowaniu salonu kąpielowego.

Wybierając okna łazienkowe należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane, parametry techniczne, wartości dodane oraz walory estetyczne, mające ogromny wpływ na ostateczny wygląd aranżowanego pomieszczenia. Decydujmy więc mądrze, a dobry wybór zwróci nam się z nawiązką!


Author: Mariusz

Get Connected