Designerskie okna z ukrytym skrzydłem to ostatnio obiekt pożądania wielu inwestorów. Nic dziwnego, bo konstrukcja tego typu do zwyczajnych nie należy. Dzięki specjalnemu kształtowi ramy skrzydło okna jest tu w taki sposób ukryte, że z zewnątrz całość wygląda jak stałe szklenie, a mimo to okno normalnie się otwiera…

Dobrym przykładem takiego nowoczesnego okna z ukrytym skrzydłem jest między innymi Reveal Hide – świetne połączenie designu i użyteczności, które urzeka zarówno estetów, jak i tych, dla których liczą się przede wszystkim liczby, czyli parametry użytkowe.

Designerskie i technologiczne „czary-mary”

Konstrukcje okienne z ukrytym skrzydłem zaskakują – w każdym aspekcie i zawsze pozytywnie. Ich elegancki, minimalistyczny design skrywa (w dosłownym sensie tego słowa) najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które poprawiają komfort obsługi i właściwości termoizolacyjne okna.

W przypadku okien „tradycyjnych”, wszystkie (zwykle raczej mało atrakcyjne wizualnie) elementy konstrukcyjne (jak choćby zawiasy) są widoczne. Okno z ukrytym skrzydłem cechuje natomiast perfekcyjna prostota formy. Nie widać tu nie tylko okuć/zawiasów, żadnych zbędnych detali, ale zamaskowane jest… całe skrzydło. Różnica pomiędzy oknami typu fix a otwieranymi oknami z ukrytym skrzydłem jest w zasadzie niezauważalna, gdy patrzy się na nie z zewnątrz. Wszystko po to, aby zmaksymalizować powierzchnię szklaną względem nieprzezroczystej powierzchni profili oraz subtelnie wpasować okno w minimalistyczną elewację nowoczesnej bryły budynku.

Okna z ukrytymi skrzydłami to obecnie jedne z najbardziej innowacyjnych propozycji na rynku stolarki okiennej. Wyglądają niesamowicie (smukłe profile aluminiowe, niewidoczne zawiasy, schowane odwodnienia) i do tego odnotowują zwykle doskonałe „osiągi”. Wspomniany tu już Reveal Hide jest na przykład produktem stworzonym na bazie opatentowanej technologii, dzięki której składa się on z o połowę mniejszej liczby elementów, niż inne okna, co odpowiada za elegancki design i znacznie podnosi poziom funkcjonalności takiej konstrukcji. To jednak nie wszystko, bo ta minimalistyczna forma może mieć maksymalnie wyśrubowane parametry termoizolacyjne – współczynnik przenikania ciepła U = 0,7 do tego najwyższa odporność na obciążenie wiatrem i najwyższy stopień wodoszczelności. Jeśli dodać do tego jeszcze, nieosiągalne dla innych okien, doświetlenie wnętrza (dzięki wąskim profilom i Lt szyby na poziomie 77%)… „dzieje się magia” – mamy okno idealne, które oczarowuje współczesnych architektów i wszystkich miłośników nowoczesnego budownictwa.

Okna z ukrytym skrzydłem to doskonały wybór nie tylko do przeszklonych biurowców. Dziś coraz częściej wykorzystuje się takie konstrukcje również w nowoczesnych w stylu, eleganckich i minimalistycznych domach jednorodzinnych. Smukłe profile, wąskie ramy i ukryte skrzydło sprawiają, że bryła – nawet dużego – budynku wygląda niezwykle lekko, a fasada z tego typu oknami prezentuje się bardzo subtelnie.

Dowiedz się więcej o Reveal Hide, oknie z ukrytym skrzydłem >


Author: AMI

Get Connected