Czy drzwi wejściowe mogą prezentować się jak dzieło sztuki? Przyciągać uwagę, wzbudzać zachwyt i podziw, urzekać i oczarowywać? Jeśli są wyrazem Waszego swoistego stylu, połączeniem funkcjonalności i niebanalnego designu, doskonałą wizytówką naszego domu – to z pewnością tak. W skrócie – muszą to być drzwi STAR.

Podobno dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. A jeśli tak, to czy właśnie przez pryzmat takich odczuć nie powinniśmy spojrzeć na drzwi wejściowe? Przecież to one są wizytówką naszego domu. Warto więc zadbać o ich piękno, estetykę i stylistyczne dopasowanie do elewacji budynku. Jeśli szukacie drzwi, które pomogą Wam wyrazić Waszą naturę i charakter – poznajcie STAR – prawdziwą gwiazdę w naszej ofercie.

Jak przystało na idola, STAR jest kwintesencją amerykańskiego indywidualizmu – możecie zdecydować o każdym szczególe. Karolina, Gorgia czy Oklahoma zachwycają wyrazistością kolorów z palety RAL, a elegancką, gładką i jednolitą powierzchnię skrzydła można z łatwością dostosować do najbardziej wymagających aranżacji. Jak w amerykańskim śnie – tu wszystko jest możliwe – ukryte zawiasy, gustowny pochwyt z dodatkiem drewna czy czytnik linii papilarnych zamiast tradycyjnego zamka. Niepowtarzalny design, indywidualne podejście, możliwość personalizacji i zaprezentowania siebie to największe zalety drzwi STAR.

Ogromny wybór zaczyna się od koloru – od stonowanych, piaskowych odcieni poprzez szeroką gamę palety RAL aż po okleinę drewnopodobną. Jednolitą powierzchnię skrzydła mogą ozdobić aplikacje, szerokości od 8 do 15 mm, ze szczotkowanej stali nierdzewnej lub folii drewnopodobnej, dekoracyjne frezowania lub szyby: przezroczyste, refleksyjne, barwione w masie, Satinovo, bezpieczne, weneckie lustro, piaskowane (ich wzór może nawiązywać do aplikacji panelu). Równie szeroki wybór dotyczy pochwytów – zlicowanych lub nawierzchniowych ze szczotkowanej stali szlachetnej, o różnorodnych wielkościach i kształtach.

Ale nie poprzestawajmy na pozorach. Nie sądź książki po okładce, a drzwi po okleinie! To, co ze STAR czyni prawdziwą gwiazdę, kryje się w ich wnętrzu. W parze z niebanalnym designem i ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi idą bowiem wysokie parametry izolacyjności termicznej. Panele nakładkowe wykonane są z blachy aluminiowej (zewnętrzna 3 mm, wewnętrzna 2 mm) wypełnionej twardą pianką izolacyjną PU, G-60 kg/m³, a dodatkowo od strony zewnętrznej między blachą a pianką stosuje się gumę dylatacyjną o grubości 4 mm. W ten sposób, dzięki nowoczesnej technologii, współczynnik przenikania ciepła osiąga wartości od 0,57 W/m²K w przypadku drzwi pełnych i 0,89 W/m²K – dla drzwi z pakietem szybowym.

„Amerykański rodowód” Alu STAR znajduje swoje odbicie w podejściu do prywatności. Spokoju domowego ogniska broni zasuwnica firmy GU z wielopunktowym ryglowaniem, dzięki której drzwi zabezpieczone są nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka, ale również na dole i górze skrzydeł. Ten rodzaj ryglowania poprawia również ich szczelność, zabezpieczając domowników przed chłodnym wiatrem i opadami deszczu. Przed niepożądanymi gośćmi może dodatkowo ochronić blokada antywyważeniowa czy ruchoma rozetka przeciwrozwierceniowa.

I na koniec praktyczna rada. Drzwi Alu STAR wyposażane są standardowo we wkładki montażowe, które ze względów bezpieczeństwa, powinny zostać wymienione po zakończeniu prac wykończeniowo-remontowych – najlepiej na wkładki patentowe klasy C.

Author: Mariusz

Get Connected