Aluminium zrewolucjonizowało i zdominowało współczesną architekturę. To materiał niezwykle podatny na formowanie, dzięki czemu możliwe jest stworzenie okien o najbardziej wymyślnych kształtach i dużych gabarytach. Za wyborem ślusarki aluminiowej przemawia też jej estetyka, odporność na warunki atmosferyczne i odkształcenia czy łatwość pielęgnacji i konserwacji. Poznajcie absolutny „must have” w nowoczesnych projektach domów.

Jeszcze kilkanaście lat temu panowało powszechne przekonanie, że aluminium nie nadaje się do wykorzystania w budownictwie mieszkaniowym w naszej strefie klimatycznej. Zimny metal i brak odpowiednich izolatorów budził obawy inwestorów o parametry termiczne i bilans cieplny budynku. Dziś, przy wykorzystaniu odpowiednich systemów oraz specjalnych wkładów termicznych, wsuwanych pomiędzy przekładki oraz dookoła szyby, możliwe jest wyprodukowanie okien charakteryzujących się współczynnikiem przenikania ciepła mniejszym niż 1.0 W/m2K. Dla naszych okien Genesis Uw wynosi 0,768 W/m²K – to doskonały wynik, który gwarantuje użytkownikom ciepło i komfort na co dzień, a w dłuższej perspektywie – mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Wyjątkowy metal

To, co z wyrobów aluminiowych czyni produkt premium, to ogromne możliwości aranżacyjne. Statyka metalu i jego mały ciężar własny pozwala na projektowanie ogromnych przeszklonych konstrukcji, eliminując jednocześnie konieczność stosowania usztywniaczy ze stali, co znacząco zmniejsza ich wagę. W ten sposób duże przeszklenia stają się jeszcze większe. Dzięki znacznej wytrzymałości i stabilności, wyprodukować można zarówno wąskie profile, dzięki którym okna wydają się delikatniejsze i subtelniejsze, jak i duże ramy do ciężkich przeszkleń.

W najnowszych projektach coraz częściej pojawiają się niestandardowe rozwiązania, będące efektem śmiałych wizji architektów: ogromne przeszklenia, okna panoramiczne ciągnące się przez całą szerokość budynku, szklane ściany od parteru aż po dach czy przesuwne drzwi tarasowe otwierające dom na otaczającą go przestrzeń i łączące taras z salonem. Realizacja takich projektów wymaga zastosowania materiałów budowlanych o specjalnych właściwościach – bez aluminium nadal istniałyby tylko na papierze.

Co więcej, ślusarka aluminiowa – tak jak kiedyś drewno – postrzegana jest jako produkt ekskluzywny, świadczący o zamożności klienta. Ten trend od lat podbija serca architektów, a zastosowaniu aluminiowych profili sprzyjają również współczesne tendencje kolorystyczne w budownictwie.

Niezwykłe projekty

Przekonanie o wyjątkowości i elitarności aluminium wynika również z uzyskanych rozwiązań, których nie zrealizujemy przy udziale PCV:

Okno z ukrytym skrzydłem to kwintesencja piękna tkwiącego w prostocie. Oszczędność środków i eliminacja sztucznych ozdobników sprzyja spójności projektu i pozwala na wydobycie całego uroku okna, które staje się jedyną ozdobą fasady. Specjalny kształt skrzydła sprawia, że jest ono niewidoczne z zewnątrz – całość wygląda jak stałe szklenie w ramie.

 

Okna całoszklane to intrygujący efekt szklanych tafli, łączących się pod kątem 90˚. Eliminacja tradycyjnego, szerokiego łącznika to nie tylko walor estetyczny, ale i lepsze doświetlenie wnętrz – w zależności od wielkości okna do pomieszczenia dostaje się od 2 do 30% więcej światła słonecznego. Z takim oknem bryła budynku zyskuje na lekkości i subtelności, zarazem mocno akcentując swój nowoczesny charakter.

Narożne drzwi przesuwne z ruchomym słupkiem to niebanalny efekt wizualny, swoboda komunikacyjna i optyczne powiększenie salonu – przy równoczesnym otwarciu wnętrza na otaczającą go przestrzeń.

Nowoczesna ślusarka aluminiowa jest odpowiedzią na współczesne wyzwania architektoniczne. Z jej wykorzystaniem można stworzyć smukłe, a jednocześnie wytrzymałe konstrukcje okienne i drzwiowe. Trwałość, bezpieczeństwo, doskonałe parametry izolacyjne i statyczne oraz nowoczesny design to jej wyróżniki.


Author: Mariusz

Get Connected